Żonkilowa niedziela, czyli finał „Pól Nadziei”

0
1462
views

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza 21 kwietnia 2013 r. na gdyński finał Pól Nadziei na Pomorzu. W programie „żonkilowa" parada i festyn rodzinny.

O godz. 11.00 obchody rozpocznie występ Orkiestry Promenadowej MDK w Gdyni na skwerze Arki Gdynia. Stamtąd o godz. 11.30 wyruszy „żonkilowa" parada. Uczestnicy przejdą bulwarem Nadmorskim i tzw. aleją topolową pod Centrum „Gemini" (ul. Waszyngtona 21).

Przed „Gemini" w południe rozpocznie się festyn rodzinny. W programie:
– godz. 12.00 – występ zespołu Macieja Miecznikowskiego, znanego m.in. z programu „Bitwa na głosy";
– godz. 12.05 – wspólne zdjęcie przyjaciół hospicjum;
– godz. 12.10 – występ zespołu Macieja Miecznikowskiego;
– godz. 12.25 – pokazy taneczne uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni;
– godz. 12.40 – występ zespołu „Farba";
– godz. 13.00 – pokaz tai chi Wojciecha Nawrockiego;
– godz. 13.15 – występ solistów MDK z Gdyni;
– godz. 13.35 – licytacja obrazu;
– godz. 13.45 – występ zespołu „Daddy's Prides" – uczestniczek programu „X Factor";
– godz. 14.00 – występ zespołu Macieja Miecznikowskiego;
– godz. 14.15 – pokaz ratownictwa medycznego – WZSP z Gdyni;
– godz. 14.30 – występ zespołu „G.A.S.P.".

A ponadto: jarmark smaków i zapachów, malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane, ścianka wspinaczkowa, kącik małego badacza. Imprezie towarzyszyć będzie akcja Europejskiej Fundacji KrewAktywni „Dzień Dawcy Szpiku" oraz ambulansowy pobór krwi.
Prowadzenie koncertu: Justyna Bronk i Grzegorz Renusz z Radia Kaszebe.
Zakończenie festynu planowane jest na godz. 15.00.
Zebrane podczas finału pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni oraz kontynuację budowy stacjonarnego domu hospicyjnego dla dzieci. W 2012 r. Hospicjum im. św. Wawrzyńca objęło swa opieką prawie 1200 osób. Dodatkowo prowadzi: wypożyczalnię sprzętu medycznego, ośrodek opieki nad osieroconymi, ośrodek wolontariatu. 

„Pola Nadziei"…
„Pola Nadziei" to akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 r. Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków i kwestuje na rzecz chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol, który oznacza nadzieję na nowe życie – odrodzenie.

Fot.gdynia.pl

Redakcja PL