Gospodarka Biznes Pieniądze

Parlament Europejski zatwierdził zamrożenie części uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Gospodarka

Ankieta - Twoim zdaniem:

Czy zamierzasz wyjechać po studiach do pracy za granicę?:

> Blok Sponsora

wdomowychcenachpl-1413131972-1

REKLAMA NA PORTALACH

e-mail. office@bestcontent.solutions

Aktualne Kursy Walut

 

 

Reklama:

Komfortowe noclegi w http://www.hotel-bydgoszcz.com. Pokoje już od 130 zł/noc.

Pozycjonowanie stron i kampanie social media SITAB Bydgoszcz zaprasza.

Artykuły sponsorowane

Europa Zachodnia kontra polskie firmy transportowe.

Dziennik Gospodarczo - Informacyjny

Firmy transportowe z Polski obsługują obecnie 25% rynku przewozów międzynarodowych w Europie. Konkurencyjność naszego transportu zagraża interesom wielu innych państw. Aby zaszkodzić między innymi polskim przedsiębiorstwom, Niemcy, Norwegia, a niedawno także Francja wprowadziły dla zagranicznych firm działających w tych krajach obowiązek wypłacania zatrudnionym kierowcom miejscowej płacy minimalnej.


Przyjęcie tych przepisów „jest oczywiście bardzo negatywne dla polskiej branży transportowej, bo po pierwsze podnosi koszty pracownicze, a po drugie powoduje znaczące komplikacje. Polski przewoźnik, aby dostarczyć transport do Francji, musi podpisać umowę z francuskim przedstawicielem, wyposażyć kierowcę w odpowiednie dokumenty i zapoznać się z bardzo skomplikowanym ustawodawstwem.

Nie chodzi tylko o wypłatę wynagrodzenia. Dużą barierą jest samo skomplikowanie przepisów” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Bartosz Najman, prezes Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

Jak zareagują polskie firmy transportowe na zaistniałą sytuację? Część z nich zapewne w końcu zrezygnuje z działalności w krajach, które wprowadziły niekorzystne przepisy. Dla niektórych może się to skończyć bankructwem. Inne przedsiębiorstwa będą musiały jakoś się przystosować i zoptymalizować swoje koszty.

W tym celu warto sprawdzić składniki wynagrodzenia kierowców i zobaczyć, czy niektóre z nich, np. diety czy ryczałty noclegowe, można zaliczyć do płacy minimalnej. Innym rozwiązaniem jest przerzucenie części kosztów na zleceniodawców.

infowire

Udostępnij

Mogą zainteresować Cię także...

   

                                              wiadomości ekologia podróże informacje

ZachodniDziennik,   Wiadomości,   Gospodarka,   Waszym zdaniem,   Polska Lokalna,   Styl życia,   Kobieta,   Motoryzacja, Technologie,   Ekologia,   Nasze zdrowie